Administrácia

Každý človek, ktorý už letel lietadlom vie, že prvou vecou, ktorú treba v takomto prípade spraviť je rezervovať si letenku. Nie je tomu inak ani v prípade SmartWings. Rezervácia letenky sa dá pohodlne vybaviť prostredníctvom internetovej stránky, kde každého záujemcu nasmerujú podrobné inštrukcie, takže rezerváciu zvládne prakticky každý. Okrem toho sa dajú letenky rezervovať aj telefonicky alebo priamo v letiskovej hale v Prahe.

cenova_politika_smart_wingsAk si teda zákazník vyberie letenku a zarezervuje si ju, musí ju následne zaplatiť. Spôsoby platby sú pri internetovej a telefonickej objednávke v podstate úplne rovnaké a to prostredníctvom kreditnej karty. SmartWings akceptuje kreditné karty od spoločností Visa, Mastercard a American Expres. V prípade rezervácie na letisku je potrebné zaplatiť v hotovosti.

Odbavovanie na letisku je v prípade SmartWings presne také isté, ako v prípade iných leteckých spoločností. Netreba si samozrejme zabudnúť letenku, osobné doklady a dopriať si časovú rezervu, s ktorou musí človek na letisku vždy rátať. Všetky ostatné informácie o tom, ako sa z letiska dostať do lietadla sa dozvie cestujúci priamo na letisku.

Podmienky samotného letu sú zhrnuté v letovom poriadnu spoločnosti SmartWings. V skratke ale platí, že spoločnosť má právo odmietnuť cestujúceho, u ktorého je zjavná nejaká duševná alebo fyzická porucha, ktorá by mohla daného človeka alebo iných pasažierov ohroziť. Ďalej má právo spoločnosť zakázať vstup na palubu vysoko tehotným ženám, ale aj novonarodeným deťom.
Spoločnosť SmartWings sa v každom prípade snaží zjednodušiť postup pri vybavovaní leteniek a rovnako jej záleží na bezpečí cestujúcich. Preto dodržiavajú všetci zamestnanci, ale aj cestujúci prísne pravidlá, ktoré zaručia pohodlnosť a spomínané bezpečie.