Letenky a cestovné poistenie

Lacné letenky urobia nejednému cestovateľovi radosť. Či už ide o dovolenku, služobnú cestu, alebo cestu za kultúrnymi zážitkami, lacné letenky dokážu urobiť radosť vždy. Ale ako si zaobstarať najlacnejšie letenky? Existuje pár spôsobov. Najlacnejšie letenky ponúkajú nízko nákladové letecké spoločnosti. Nízkorozpočtové letecké spoločnosti prevádzkujú zvyčajne len krátke lety a k dispozícii je len jedna trieda. Nevýhodou sú obmedzené služby na palube, príplatky za odbavenie batožiny. Ďalšou možnosťou ako sa dostať k najlacnejším letenkám je nakupovať ich online na internete.

Výhodou takéhoto zaobstarania leteniek je, že sa dajú zarezervovať z pohodlia domova a ušetríte si peniaze za vystavenie letenky. Online predajcovia leteniek ponúkajú aj rôzne akciové letenky, ktorých nízka cena osloví naozaj každého.

Pred každou cestou je však potrebné si zaobstarať cestovné poistenie. Cestovné poistenie v sebe zahŕňa poistenie liečebných nákladov v zahraničí, kde patrí lekárske ošetrenie a hospitalizáciu v nemocnici, poistenie batožiny, poistenie úrazu a poistenie zodpovednosti za škodu. Cestovné poistenie zabezpečí na cestách a dovolenkách pocit bezpečia a istoty.